Kwara North Timetable for the Third Annual Tax Club Quiz Competition

THIRD ANNUAL TAX CLUB QUIZ COMPETITION
KWARA NORTH SENATORIAL DISTRICT
PRELIMINARY ROUND DRAW

DATE: THURSDAY, 12TH JULY 2018
VENUE: GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, BODE SAADU

TIME/LEAGUE SCHOOLS
LEAGUE 1
9.00AM
to
10.00AM
1.    BATA COMMUNITY SECONDARY SCHOOL, EFAGI
2.    ETSU SAADU SECONDARY SCHOOL, NDEJI
3.    GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, SAKPEFU
4.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, SHONGA
5.    MAMMAM GUYEGI MEMORIAL SECONDARY SCHOOL, GBUGBU
6.    SENIOR SECONDARY SCHOOL, KUSOMUNU
LEAGUE 2
10.15AM
to
11.15AM
1.    BATA-KINT COMMUNITY SECONDARY SCHOOL, DUMAGI
2.     GOVERNMENT ARABI CCOLLEGE, JEBBA
3.     GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, SHAO
4.     GREAT JOY COLLEGE, LADE
5.     MORO LOCAL GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, OLORU
6.     SHEPHERD SENIOR SECONDARY SCHOOL
LEAGUE 3

11.30AM
to
12.30PM

1.    EDOGI SENIOR SECONDARY SCHOOL
2.    GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, GBUGBU
3.    GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, ZAMBUFU
4.    ISLAMIYYA COLLEGE, PATIGI
5.    MUHAMMED SHABA LAFIAGI SENIOR SECONDARY SCHOOL, LAFIAGI
6.    TSARAGI UNITY SENIOR SECONDARY SCHOOL
LEAGUE 4

12.45PM
to
1.45PM

1.     ETSU ABDULLAHI SECONDARY SCHOOL, BACITA
2.    GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, LAFIAGI
3.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, JEBBA
4.    KINTI COMMUNITY SECONDARY SCHOOL, GANAGAGI
5.    PATIGI SECONDARY SCHOOL
6.    U.M.C.A COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL, JEBBA
LEAGUE 5
2.00PM
to
3.00PM
1.    ETSU IBRAHIM CHATTA SENIOR SECONDARY SCHOOL, PATIGI
2.   GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, LALAGI
3.   GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, LAFIAGI
4.   LAFIAGI SECONDARY SCHOOL, LAFIAGI
5.   SENIOR SECONDARY SCHOOL, GODIWA
6.   ZAMAD COLLEGE, LADE

Note:  1. Only ONE school will qualify to the next stage (Quarter Final) per league.                                                    2. Participants are required to be at the venue of the competition at least 30 minutes                                       before their allotted time.

 

DATE: FRIDAY, 13TH JULY 2018
VENUE: GOVERNMENT UNITY SECONDARY SCHOOL, KAIAMA

TIME/LEAGUE SCHOOLS
LEAGUE 1

9.30AM
to
10.30AM

1.    BAPTIST GRAMMARSCHOOL, OKUTA
2.    ECWA, GURE
3.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, GWANARA
4.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, KUGUJI
5.    K.L.G.S.S,  GWARIA
6.    N.Y.S.C. MODEL SECONDARY SCHOOL, KAIAMA
LEAGUE 2
10.45AM
to
11.45AM
1.    BAPTIST MODEL HIGHSCHOOL, KAIAMA
2.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, BARUBA
3.    GOVERNMENT DAY SECONDARY SCHOOL, KAIAMA
4.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, YASHIKIRA
5.    LOCAL GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, KOSUBOSU
6.    OLA INTERNATIONAL COLLEGE, KAIAMA
LEAGUE 3
12.00PM
to
1.00PM
1.    COMMUNITY SECONDARY SCHOOL, CHIKANDA
2.    GOVERNMENT SECONDARY SCHOOL, BARUTEN
3.    GOVERNMENTSECONDARYSCHOOL,KEMANJI
4.    GOVERNMENTUNITYSECONDARYSCHOOL,KAIAMA
5.    MORAL TASUDE SENIOR SECONDARY SCHOOL, KAIAMA

 Note:  1. Only ONE school will qualify to the next stage (Quarter Final) per league.                                                    2. Participants are required to be at the venue of the competition at least 30 minutes                                       before their allotted time.